Лукоил убедливи во дуелот со ЈП Дрисла

Ликоил 11-2(5-1) ЈП Дрисла

Лукоил: Марјан Цветковски 30’ 40’ Лоренцо Николовски 26’ 28’ 39’ Aнтонио Фенов 2’ 2’ 5’ 14’ Иван Стојчев 24’ 27’
ЈП Дрисла: Дени Стојановски 19’ Расим Исмани 22’

Одличен старт за екипата на Лукоил во дуелот со ЈП Дрисла, уште од самиот старт на полувремето екипата на Лукоил преку расположениот Фенов успеа да постигне три погодоци и да поведе со 3-0 до 5тата минута. По овој иницијален шок екипата на ЈП Дрисла ги консолидира своите редови и имаше неколку одлични шанси за да ја намали негативата но Цветковски на голот на Лукоил одлично ја чуваше својата мрежа. До крајот на полувремето екипата на ЈП Дрисла успеа само да фати резултатски приклучок и на полувремето да замине со негатива од 4-1. Во второто полувреме екипата на Лукоил продолжи со одличната игра и од минута во минута го зголемуваше своето водство екипата на ЈП Дрисла не можеше да најде против игра за денес расположените Лукоил па го загуби овој натпревар со 11-2