ЕЛЕМ со Поповски на голот до победа над Гранит

ЕЛЕМ 7-2(2-0) Гранит

ЕЛЕМ: Ристе Стефанов 10’ 36’ Горан Николов 17’ 27’ 39’ Влатко Петровски 33’ Владимир Поповски 23’
Гранит: Дарко Стојановски 29’ Николче Глигуровски 29’

Динамично прво полувреме одиграа екипите на ЕЛЕМ и Гранит, на стартот од полувремето екипата на Гранит тргна доста офанзивно кон противничкиот гол и успеа да створи неколку одлични шанси за погодок кои не успеа да ги реализира и потоа следуваше казна преку Стефановски со атрактивен погодок во 10та минута за водство од 1-0 за ЕЛЕМ. Кон крајот на полувремето Николов успеа да искористи грешка во одбраната на Гранит и да го зголеми водството на 2-0, резултат со кој се замина на полувреме. Во второто полувреме екипата на ЕЛЕМ продолжи со одличната игра и уште на стартот на полувремето успеа да постигне два погодоци за високо водство од 4-0. Екипата на Гранит се обидуваше да ја пронајде својата игра во што и делумно успеа па веќе во 28та минута ја намали разликата на 4-2. До крајот на натпреварот екипата на ЕЛЕМ не дозволи изненадување и го доби овој натпревар со високи 7-2.