ЈСП не дозволи изненадување во дуелот со Искрател Груп

ЈСП 8-3(3-2) Искрател Груп

ЈСП: Дејан Блажевски 2′ Маријан Србиновски 28′ Даниел Антовски 4′ 6′ 21′ 32′ Сашо Георгиев 37′ 39′
Искрател Груп: Роберто Гавриловски 16′ 40′ Љупчо Јанакиевски 19′

Првото полувреме од дуелот помеѓу ЈСП и Искрател Груп и припадна на екипата на ЈСП, тие уште на самиот старт ја превземаа иницијативата и вршеа притисок кон голот на Искрател Груп. Уште во раната фаза од натпреварот екипата на ЈСП се текна со солидно водство од 3-0, екипата на Искрател Груп и покрај негативата не се откажуваше од овој натпревар па во финишот од полувремето успеа да постигне два погодоци и резултатски да се врати во натпреварот. На полувремето се замина со резултат од 3-2. На стартот од второто полувреме екипата на ЈСП започна со силен пресинг што резултираше со погодок и зголемување на водството. Екипата на Искрател Груп се обидуваше со чести ротации на играчите да го намали водството и да се врати повторно во игра, но екипата на ЈСП имаше целосна контрола врз играта и резултатот и успешно го приврши овој натпревар во своја корист со 8-3.