L.C. Waikiki со пресврт до победа над Искрател Груп

L.C. Waikiki 7-4(2-1) Искрател Груп

L.C. Waikiki: Фуркан Фетаи 21’ 22’ Едит Салковиќ 23’ 33’ 38’ Алојз Перхај 4’ 38’
Искрател Груп: Петар Митровски 13’ Ратко Иванов 25’ Влатко Иванов 19’ Никола Велевски 34’

Израмнето прво полувреме одиграа екипите на L.C. Waikiki и Искрател Груп, прва до водство дојде екипата на L.C. Waikiki во 4та минута. По оваа негатива екипата на искрател Груп се префли на противничко поле вршејќи притисок кон голот на L.C. Waikiki со цел да дојде до израмнување, што им успеа во 13та минута. До крајот на полувремето и двата тима имаа свои добри периоди на игра но во последната минута од полувремето екипата на Искрател Груп успеа да реализира и на полувремето да замине со предност од 1-2. На стартот од второто полувреме екипата на L.C. Waikiki успеа да постигне три погодоци едноподруго и да направи целосен резултатски пресврт. Екипата на Искрател Груп се префрли на противничко поле вршејќи силен притисок кон голот на L.C. Waikiki но екипата на L.C. Waikiki одлично ја постваи играта во одбраната а преку контра напади успеваше да ја казнува екипата на Искрател Груп за победа над 7-4.