Македнски Телеком и Аџибадем Систина одиграа реми

Македонски Телеком 4-4(3-1) Аџибадем Систина

Македонски Телеком: Гоце Филипов 13’ Садики Тасим 19’ Агрон Пацоли 20’ Стефан Насков 29’
Аџибадем Систина: Кристијан Димковски 12’ 26’ 31’ Александар Јаневски 32’

Првиот дел од првото полувреме одмина во мирно темпо на игра без многу шанси на двете страни, екипата на Систина таа која започна поагресивно кон противничкиот гол што им донесе предност во 12та минута. Минута подоцна екипата на Телеком успеа да постигне погодок за израмнување, по ова израмнување падна концентрацијата кај екипата на Систина и до крајот на полувремето успеаа да примат уште два погодоци и на полувремето да се замине со 3-1 за Телеком. Во вториот дел се започна со висок ритам на игра екипата на Систина се префрли во противничкото поле вршејќи притисок со цел да го намали водството од полувремето, што им успеа во 26та минута со одличниот погодок на Димковски, а во 32та минута успеаа да ја анулираат предноста на Телеком. Последните неколку минути беше вистинска бркотница на теренот во која ниту една од екипите не успеа да направи разлика за победа. Крај 4-4.