Макпетрол и ЕВН ги поделија бодовите

Макпетрол 4-4(0-0) ЕВН

Макпетрол: Александар Мишоски 23′ 40′ Виктор Донески 34′ Мишо Ѓоргиевски 38′
ЕВН: Наумче Бадаловски 22′ Томи Илиевски 34′ Бојан Симоновски 23′ 27′

Првото полувреме од натпреварот помеѓу екипите на Макпетрол и ЕВН помина во висок ритам на игра, многу шанси но слаба реализација. Екипата на Макпетрол беше таа која во почетниот дел ја превзеде иницијативата, и се закануваше кон голот на ЕВН но ЕВН на својот гол го имаше Мандаров кој а сочува својата мрежа мирна. На полувремето се замина со резултат од 0-0. На стартот на второто полувреме екипата на ЕВН го подигна темпото на игра и во 22та минута успеа да реализира за водство од 0-1, кратко по ова овдство на ЕВН екипата на Макпетрол успеа да ализира брз контра напд и да го израмни резултатот на 1-1. До 34та минута екипата на ЕВН успеа да направи солидна предност од 1-3, но екипата на Макпетрол не и дозволи на екипата на ЕВН да слави па во последните минути од натпреварот со брзи акции успеа да дојде до резултат од 4-4 со кој се заврши овој наптревар.