Сава Осигурување сигурни во дуелот со Мепсо

Мепсо 0-5(0-4) Сава Осигурување

Сава Осигурување: Андреј Китановски 4′ 8′ 38′ Ивица Минов 6′ Мирче Маринкович 19′

Првиот дел од полувремето во натпреварот помеѓу Мепсо и Сава Осигурување во целост и припадна на екипата на Сава Осигурување, тие уште на самиот старт започнаа со силен притисок кон противничкиот гол и во 8та минута имаа солидно водство од 0-3. Екипата на Мепсо со голман играч во фаза на напад се обидуваше да створи вишок и да дојде до намалување на предноста на Сава. До крајот на полувремето екипата на Сава Осигурување ги затвори сите приоди до својот гол и не и дозволи на екипата на Мепсо да постигне погодок. На полувремето се замина со резултат од 0-4. На стартот на второто полувреме екипата на Мепсо се префрли на противничката половина вршејќи постојан пристисок кон голот на Сава Осигурување, тие креираа неколку одлични шанси за погодок но имаа слаба реализација. До крајот на натпреварот екипата на Сава ОСигурување целосно ја контролираше играта и резултатот па на крајот извојува висока победа од 0-5.