Во драматичен натпревар Џонсон Мети подобар од ЕВН

ЕВН 4-5(2-1) Џонсон Мети

ЕВН: Наумче Бадаловски 18’ 20’ 30’ Томи Илиевски 23’
Џонсон Мети: Бране Стојановски 20’ Мартин Николовски 21’ 25’ Бобан Ристов 33’Христијан Стојановски 38’

Евн и Џонсон Мети, двата тима во овој меч влегоа претпазливо внимавајќи на својот гол што беше причина за малкуте шанси и на двете страни. Играчите на двата тима се обидуваа со повремени соло напади и удари од далечина да го изненадат противничкиот голман. Како наближуваше крајот на полувремето екипата на ЕВН од еден прекин преку одличниот погодок на Бадаловски успеа да го отвори резултатот. Во последната минута од полувремето екипата на Џонсон Мети успеа да постигне погодок за израмнување на резултатот но во последната секунда од полувремето екипата на ЕВН постигна погодок за водтво од 2-1 на полувремето. Во вторто полувреме видовме беспрекорна борба од двата тима со одлично воиграни акции и атрактивни потези екипата на Џонсон Мети беше таа која го диктираше темпото бркајќи го резултатот. Двата тима наизменично се менуваа во водството но во последните минути поприсебна беше екипата на Џонсон Мети која со одличниот погодок на Стојановски во 38та минута успеа да го добие овој натпревар со резултат од 4-5.