А1 во второто полувреме до победа над Тиквеш

Тиквеш 0-3(0-0) А1

А1: Иле Никодиновски 36’ 36’ Мартин Ташкоски 22’

Израмнето прво полувреме одиграа екипите на Тиквеш и А1, и двете екипи влего претпазливо во овој натпревар со многу тактичка игра во првиот дел од полувремето ги одмеруваа силите. Како одминуваше времето двете екипи го засилија темпото на игра па почнаа да се редат шанси на двете страни, но во ова прво полувреме двете екипи покажаа слаба реализација па на пузата се замина со 0-0. На стартот од вториот дел екипата на А1 успеа да постигне погодок и го отвори резултатот на 0-1. По оваа негатива екипата на Тиквеш започна со поагресивна игра со цел да дојде до израмнување, таквата отворена игра остави простор во одбраната на Тиквеш што ја искористи екипата на А1 и со двата погодоци на Никодиновски успеа да стигне до водство од 0-3 и да ја запечати победата.