А1 со сигурна игра до победа над ЕЛЕМ

А1 8-5 (3-2) ЕЛЕМ

А1: Мартин Тодоровски 20’ 22’ 27’ Никола Спасевски 9’ 12’ 30’ 40’ Иле Никодиноски 38’
ЕЛЕМ: Ристо Стефановски 28’ Златко Станковски 13’ 38’ Бојан Јовановски 1’ 40’

Одличен старт за екипата на ЕЛЕМ во дуелот со А1 со погодок во првата минута за водство од 0-1, овој рано постигнат погодок ја примора екипата ан А1 уште на самиот старт да наметне офанзивен стил на игра како би дошол до израмнување. Екипата на А1 со константен притисок успеа да го скрши отпорот на екипата на ЕЛЕМ во 9та минута со одличниот гол на Спасевски за израмнување на 1-1 а неколку минути подоцна точно во 11та минута за целосен резултатски пресврт. Екипата на ЕЛЕМ за брзо успеа да ги консолидира своите редови па возврати со погодок во 13та минута за повторно израмнување на 2-2. До крајот на полувремето екипата на А1 успеа да постигне погодок за водство од 3-2 резултат со кој се замина на паузата. Во второто полувреме екипата на А1 ја превзема иницијативата и од минута во минута го зголемуваше резултатот, екипата на ЕЛЕМ со својата кратка клупа немаше сила да и парира на бројната А1 па до 30та минута А1 дојдоа до сигурна предност од 6-3. ДО крајот на натпреварот ЕЛЕМ се обидуваше резултатски да се врати но во тоа не успеа па го загуби овој натпревар со 8-5.