Водовод убедливи во дуелот со Уника

Водовод 16-3(7-2) Уника

Водовод: Стефан Вангелски 12’ 14’ 30’ Авни Ајвази 8’ Јакуп Закири 39’ 40’ Стојанче Величковски 6’ 35’ 39’ Стефан Лазарески 8’ 11’ 24’ Сашо Каровчевиќ 32’ 38’ Столе Ивановски 5’ Рамај Газмент 29’
Уника: Васко Кокаланов 4’ 40’ Сашо Јакимовски 14’

Интересно прво полувреме одиграа екипте на Водовод и Уника, екипата на Уника одлично го отвори овој натпревар со погодок во 4та минута за погодок од 0-1. По оваа негатива екипата на Водовод се префрли на противничко поле и изврши силен притисок што за само неколку фуриозни минути успеа да постигне 6 погодоци и да создаде комотно водство во првото полувреме. На полувреме се замина со резултат 7-2. Во второто полувреме иста слика екипата на Водовод го диктираше темпото на игра и покрај сите обиди да фати резултатски приклучок екипата на Водовод од минута во минута го зголемуваше водството за на крајот да извојува висока победа од 16-3.