Во израмнет натпревар Фабрика Карпош – ГИМ и Рамстор ги поделија бодовите

Фабрика Карпош – ГИМ 3-3(2-2) Рамстор

Фабрика Карпош – ГИМ: Кристијан Панев 2’ 40’ Александар Божиков 19’
Рамстор: Ибрахим Бекир 10’ Тугај Зекири 18’ Енгин Мемеди 32’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Фабрика Карпош – ГИМ и Рамстор. Прва до водство дојде екипата на Фабрика Карпош уште во втората минута од полувремето, ова рано водство ја примора екипата на Рамстор да го подигне темпото на игра и да се префрли на противничката половина што резултираше со комплетен пресврт од 1-2. Во финишот од полувремето екипата на Фабрика Карпош успеа да реализира за изедначен резултат на полувремето. Во второто двете екипи продолжија во високото темпо на игра, на двете страни имаше многу шанси за гол но слаба реализација, се до 32та минута кога Рамстор искористи грешва во одбраната на Фабрика Карпош за повторно да го превземе водството и резултат од 2-3. Во последната минута од натпреварот екипата на Фабрика Карпош преку Панев успеа да реализира и да дојде до реми. Крај 3-3