Во неизвесна завршница ЕВН поуспешни од Гранит

Гранит 6-7(3-5) ЕВН

Гранит: Дарко Петров 15′ 19′ Сашо Кароски – Џуме 16′ Стеван Тевдовски 22′ 39′ Пепи Мицев 21′
ЕВН: Наум Бадаловски 7′ 12′ 15′ 30′ 34′ Томи Илиевски 10′ Вилијам Митев 18′

Ефикасно прво полувреме одиграа екипите на Гранит и ЕВН, екипата на ЕВН беше та која уште на самиот старт ја превзема иницијативата и успеа да створи повеќе шанси за гол од кои дел успеа да ги реализира за рано водство во натпреварот. Кон средината на натпреварот екипата на Гранит успеа да ги консолидира своите редови и резултатски да се врати во игра. Сепак екипата на ЕВН не се откажуваше лесно од рано стекнатото водство. На полувремето се замина 3-5. На стартот на второто полувреме екипата на Гранит успеа да постигне два погодоци и да го израмни резултатот. По ова израмнување следеше вистинска бркотница на теренот и во таквата игра поснаодлива беше екипата на ЕВН која успеа да го добие овој натпревар со резултат од 6-7.