Во неизвесна завршница Еуро Табак до победа над Сава Осигурување

Еуро Табак 5-4(3-1) Сава Осигурување

Еуро Табак: Никола Зафировски 15’ Дејан Младеновски 13’ 18’ 34’ Дејан Јанкоски 27’
Сава Осигурување: Коста Глигуровски 37’ 38’ Трајче Илиевски 5’ 25’

Прво полувреме во висок ритам на игра одиграа екипите на Еуро Табак и Сава Осигурување, воведните минути од дуелот и припаднаа на екипата на Сава Осигурување која успеа да постигне погодок во 5та минута и да го отвори резултатот на 0-1. По оваа негатива екипата на Еуро Табак започна со силен притисок кон голот на Сава Осигурување што им донесе резултат во 13та минута и израмнување на 1-1. Овој погодок им даде дополнителен мотив на екипата на Еуро Табак која со уште посигурна игра до крајот на полувремето успеа да постигне уште два погодоци за резултат од 3-1 на полувремето. На стартот на второто полувреме екипата на Сава Осигурување успеа да постигне погодок и да се доближи на гол негатива. Следуваше брз одговор во 27та минута кога екипата на Еуро Табак успеа да постигне погодок и да го зголеми водството на 4-2. Сепак екипата на Сава Осигурување не се откажуваше лесно од овој натпревар и направи уште еден силен притисок кон голот на Еуро Табак со што успеа повторно да дојде на гол негатива и да ја направи завршницата неизвесна. Еуро Табак не дозволи целосен пресврт па ја однесе победата со финален резултат од 5-4.