Во неизвесна завршница Еуро Табак подобри од Рамстор

Еуро Табак 5-4(1-1) Рамстор

Еуро Табак: Фили Поповски 28’ Мартин Ливрински 8’ 23’ 5’ 26’
Рамстор: Михрем Мемед 30’ Елдин Бихорац 20’ Азрет Абаз 40’ Зекир Шакири 34’

Прво полувреме исполнето со многу шанси, атрактивни потези и жестока борба по целиот терен. Воведните минути од натпреварот и двете екипи ги одиграа во “грч“ оставајќи на противникот да ја превземе иницијативата. Екипата на Еуро Табак во 9та минута од натпреварот со погодокот на Ливрински успеа да го превземе водството на 1-0. По ова екипата на рамстор беше приморана да се префрли на противничко поле и да го зголеми притисокот кон противничкиот гол, што резултираше со изедначување на 1-1 во последната минута од полувремето. Во второто полувреме се продолжи со висок ритам на игра, екипата на Еуро Табак преку денес расположениот за игра Ливрински успеа да создаде солидно водство 4-1. Екипата на Рамстор не се одкажуваше лесно од овој натпревар со упорна игра успеа да се доближи на гол негатива до 38та минута и да ги направи последните минути од натпреварот вистинска драма. Во ваквата драматична завршница екипата на Еуро Табак успеа да се одбрани од нападите на Рамстор и да го добие овој дуел со резултат од 5-4.