Во рововска борба до поделба на бодовите

Уника 4-4(1-1) Македонски Телеком

Уника: Шабан Чупи 17′ 25′ Бенјамин Граинца 36′ Арбен Нухиу 39′
Македонски Телеком: Даниел Анчевски 8′ 27′ 40′ Петре Велигденов 26′

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Уника и Телеком, првиот дел од полувремето одмина со игра на средината на теренот каде и двете екипи ги испитуваа своите сили. Во средината на полувремето екипата на Телеком успеа да креира одлична контра и да ја претвори во погодок за водство од 1-0. Како се ближеше крајот на полувремето екипата на Телеком ја загуби концентрацијата а тоа успеа да го искористи екипата на Уника која преку евро гол на Чупи во 17та минута дојде до израмнување. До крајот на полувремето мрежите мируваа па на паузата се замина со резултат од 1-1. Во второто полувреме се продолжи со жестока борба по целиот терен екипата на Уника во 25та минута постигна погодок за водство но следуваше брз одговор преку Велигденов за уште едно израмнување. Во ваквата бркотница на теренот двете екипи се менуваа во водството но на крајот успеаа само да ги поделат бодовите со резултат од 4-4.