Гранит со голман играч до победа над L.C. Waikiki

Гранит 7-3(5-0) L.C. Waikiki

Гранит: Стефан Тевдовски 18’ 36’ Дарко Петров 10’ 15’ Николче Глигуровски 6’ 23’ Пепи Мицев 17’
L.C. Waikiki: Фуркан Фетаи 39’ Едит Салковиќ 37’ Мухамед Амети 22’

Екипата на Гранит со максимално сериозен пристап уште на самиот почеток настапи во дуелот со L.C. Waikiki, со одлична тактичка поставеност и голман играч од самиот старт успеа да го изненади L.C. Waikiki и стекне висока предност од 5-0 до полувремето. Во второто полувреме екипата на L.C. Waikiki со чести измени во играчкиот кадар се обиде да се врати во натпреварот но предноста која ја направи Гранит во првото полувреме беше клучна за победата на овој натпревар со резултат од 7-3