ЕЛЕМ со одлично второ полувреме до победа над Пекабеско

ЕЛЕМ 4-0(1-0) Пекабеско

ЕЛЕМ: Ристо Стефановски 14’ 38’ Ивица Апостоловски 40’ Реџепи 39’

Првиот дел од натпреварот помеѓу ЕЛЕМ и Пекабеско одмина во жестока борба по целиот терен, двете екипи на самиот старт наметнаа високо темпо на игра со многу шанси и на двете страни и слаба реализација. Како одминуваше времето екипата на ЕЛЕМ ја превзеде иницијативата, имаше повеќе од играта што им донесе водство 14та минута. До крајот на полувремето екипата на Пекабеско се обидуваше да постигне гол за израмнување но не успеа во таа намера па на полувремето се замина со резултатот од 14та минута 1-0. Во второто полувреме екипата на Пекабеско со сите сили се обидуваше да дојде до израмнување фрли се на една карта и тргна во нападот, таквата офанзивна игра ја направи нивната одбрана ранлива а екипата на ЕЛЕМ преку контра напди успеваше да ги казни. На крајот овој натпревар заврши во корист ЕЛЕМ и резултат од 4-0.