Еуро Табак преку дуото Ливрински – Младеновски до победа над Лукоил

Лукоил 4-7(2-3) Еуро Табак

Лукоил: Дејан Зиков 11’ Лоренцо Николовски 27’ Васко Стефанов 28’ Антонио Фенов 13’
Еуро Табак: Дејан Младеновски 6’ 33’ 35’ Мартин Ливрински 10’ 18’ 40’ Дејан Јанкоски 16’

Првата фаза од полувремето во дуелот помеѓу Лукоил и Еуро Табак и припадна на екипата на Еуро Табак која го започна овој натпревар со офанзивна игра што и донес епогодок во 6та минута за водство од 0-1. Во 10та минута екипата на Еуро Табак успеа да реализира еден контра напад за водство од 0-2, по оваа негатива екипата на Лукоил започна жесток притисок кон голот на Еуро Табак имаше фуриозни две минути во 12 и 13та минута кога успеа да постигне два прекрасни погодоци за израмнување на 2-2. До крајот на полувремето екипата на Еуро Табак имаше повеќе од играта постигна два погодоци и на полувреме замина со предност од 2-4. На старот на второто полувреме екипата на Лукоил изврши силен притисок и во 27та минута успеа да постигне погодок и да дојде до само гол негатива, веќе следната минута со голот на Стефанов екипата на Лукоил успеа да дојде до израмнување на 4-4. По ова следуваше одлична игра од екипата на Еуро Табак која со двата погодоци на денес расположениот за игра Младеновски успеа повторно да ја превземе предноста на 4-6 а до крајот Ливрински успеа да постигне уште еден погодок за Еуро Табак за победа од 4-7.