Македонски Телеком со одлично прво полувреме до победа над ЈСП

ЈСП 3-6(2-5) Македонски Телеком

ЈСП: Гоце Крстевски 1’ 19’ Сабит Хусеини 28’
Македонски Телеком: Марко Магдаленовски 2’ 3’ 5’ Стефан Насков 3’ Михајло Лазаревскин 18’ 38’

Одличен сатрт за екипата на ЈСП со погодок во првата минута, по ова рано водство за екипата на ЈСП екипата на Македонски Телеком се префрли на противничко поле и одигра перфектни 3 минути во кои успеа да постигне 4 погодоци за целосен пресврт и водство од 1-4. До крајот на полувремето екипата на ЈСП со сите сили се обидуваше да ја стопи високата предност на Македонски Телеком но телеком со одлична игра не дозволи изненадување па на полувремето замина со предност од 2-5. Во второто полувреме се продолжи со висок ритам на игра во кое екипата на ЈСП беше таа која притискаше кон голот на Телеком со цел да го намали високото водство што и успеа во 28та минута и им даде дополнителен мотив да атакуваат на целосно израмнување. Екиипата на Телеком одлично ја постави играта во одбраната и не дозволи екипата на ЈСП да се закани, а преку контра напади го зголеми водството за победа во овој дуел со 3-6.