Рамстор и Еуро Табак одиграа реми

Рамстор 4-4(3-0) Еуро Табак

Рамстор: Азрет Абаз 18’ 24’ Кадир Јахја 8’ 17’
Еуро Табак: Дејан Младеновски 31’ Мартин Ливрински 36’ Григориј Јовановски 26’ 29’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Рамстор и Еуро Табак, и двете екипи во овој натпревар влегоа без калкулација и од самиот старт започнаа со отворен стил на игра. Прва во водство дојде екипата на Рамстор после една одлично одработена акција во 8та минута. По ова екипата на Еуро Табак ја превзеде иницијативата и тргна по израмнување, тие успеаа да створат неколку одлични шанси но не успеаа да реализираат, а екипата на Рамстор тоа успеа да го казни со вториот погодок на Кадир и водство од 2-0. До крајот на полувремето екипата на Рамстор успеа да постигне уште еден погодок и да замине на паузата со комотно водство од 3-0. Во второто полувреме видовме една нова екипа на Еуро Табак која уште на самиот старт започна агресивно да напаѓа кон голот на Рамстор и од минута во минута успеваше да ја топи предноста на Рамстор од полувремето. Екипата на Рамстор не успеваше да ги затвори приодите кон својот гол па екипата на Еуро Табак успеа во 36та минута да дојде до израмнување и да ги направи последните минути вистинска драма. ВО ваквата драматична завршница екипите ги поделија бодовите со резултат од 4-4.