Јовановски џокер кај Еуро Табак за победа над Окта

Еуро Табак 5-2(1-2) Окта

Еуро Табак: Мартин Ливрински 21’ 40’ Дејан Јанковски 17’ Григориј Јовановски 35’ 38’
Окта: Наум Костовски 11’ Иван ДИмитриевски 14’

Првиот дел од полувремето во дуелот помеѓу Еуро Табак и Окта помина во жесток ритам со многу борба за секоја педа од теренот но без изгледни прилики за погодок бидејќи и двете екипи беа претпазливи, па затоа и изостанаа погодоците. Како одминуваше времето двете екипи започнаа со поофанзивен стил на игра што и донесе погодок на екипата на Окта во 11та минута и водство од 0-1. По оваа негатива екипата на Еуро Табак започна со поагресивна игра и вршеше притисок со цел да дојде до израмнување, но таквата отворена игра екипата на Окта ја казни во 14та минута кога со проектилот на Димитриевски зголеми на 0-2. До крајот на полувремето екипата на Еуро Табак со сите сили се обидуваше да фати резултатски приклучок што и успеа во 17та минута со погодокот на Јанковски и намалување на резлутатот на 1-2 резултат со кој се замина на паузата. Во второто полувреме екипата на Еуро Табак уште на самиот старт се префрли на противничката половина што даде резултат уште 21та минута кога го израмнјиа резултатот на 2-2. По што следеше одлична игра во која Еуро Табак од ракав го извади својот џокер Јовановски кој имаше своја вечер и со одлична реализација од два погооци едно подруго успеа да и донесе победа на екипата на Еуро Табак од 5-2.