Џонсон Мети сигурни во дуелот со Пекабеско

Пекабеско 2-11(1-4) Џонон Мети

Пекабеско: Столе Стојковски 34’ Марко Ѓоргиевски 3’

Џонсон Мети: Христијан Стојановски 32’ Бојан Дејановски 2’ 3’ 15’ 20’ 40’ 40’ Мартин Николовски 25’ 26’ 30’ Благоја Божиновски 24’

Одличен старт на дуелот помеѓу Пекабеско и Џонсон Мети, видовме рано постигнати погодоци за водство на екипата на Џонсон Мети во 3та минута од 1-2, вие погодоци беа вовед во едно динамично и интересно прво полувреме. Како одминуваше времето екипата на Џонсон Мети ја превзеде иницијативата и вршеше силен притисок кон голот на Пекабеско што резултираше со погодоци во 15та и 20та минута за водство од 1-4 на полувремето. Во второто полувреме екипата на Пекабеско со сите сили се обидуваше да направи нешто повеќе и да фати резултатски приклучок но не успеваше да најде противигра за денес расположената екипа на Џонсон Мети која го доби овој натпревар со 2-11.