Во цврст натпревар Корпа го совлада Леар

Корпа 4-2(2-0) Леар

Корпа: Николче Спасовски 12”, Дончо Аргировски 19” 21”, Анел Курт 25”
Леар: Благојче Симоновски 39”, Александар Симјановски 39”

Натпреварот помеѓу екипите на Корпа и Леар започна со цврста игра и со целосен акцент на играта во одбраната. И двете екипи се обидуваа да ги затворат сите приоди кон противничкиот гол. Целото прво полувреме се играше цврсто на ивица на фаул. Екипата на Корпа успеа да поведе со 1-0 преку Спасовски 12” по груб старт на двете страни екипити го продолжија натпреварот со неколку играчи помалце. Тоа го искористи екипата на Корпа па во 19” преку Аргировски дојде до водство од 2-0, резултат со кој се отиде на полувремето.
Во второто полувреме Екипата на Корпа успа да дојде до два брзи гола со што дојде до вотство од 4-0. Екипата на Леар со голман играч се обиде да се врати во натпреварот што делумно им пјде од рака со што успеаа да постигне два гола, но времето беше сојузник на екипата на Корпа која го доби овој натпревар со 4-2.