Рамстор се врати во старата форма и стигна до победа над С.Ц. Борис Трајковски

С.Ц. Борис Трајковски 2-8(0-4) Рамстор

С.Ц. Борис Трајковски: Горан Андоновски 33′ Јован Димовски 37′
Рамстор: Енис Мурселов 3′ Ибрахим Бекир 13′ Фуркан Муртезан 8′ Ведат Арслан 38′ Арјан Цами 23′ Зоран Алексовски 19′ Владимир Боцевски 26′ 27′

Динамично прво полувреме одиграа екипите на СЦ. Борис Трајковски и Рамстор, се водеше жестока борба за секоја педа од теренот во рамките на фер плејот. Екипата на Рамстор беше таа која ја превзеде почетната иницијатива и успеа уште во 3та минута да го превземе водството. По оваа негатива екипата на С.Ц. Борис Трајковски започна да врши притисок кон противничкиот гол и успеа да створи неколку одлични шанси за погодок но имаше слаба реализација што знаеше да го казни екипата на Рамстор за високи 0-4 на полувремето. Во второто полувреме екипата на С.Ц. Борис Трајковски направи неколку промени во тимот, се обиде и со промена на тактиката внесувајќи голман играч но екипата на Рамстор одлично ја имаше поставено својата игра во одбраната и одолеваше притисокот од страна на С.Ц. Борис Трајковски. До крајот на натпреварот екипата на Рамстор ја контролираше играта и резултатот и убедливо го доби овој натпревар со 2-8.