Во дожд од голови Гранит поуспешен од ЈСП

Гранит 9-8(3-4) ЈСП

Гранит: Стефан Тевдовски 29’ 34’ 40’ Денис Петров 35’ Николче Глигуровски 4’ 23’ Пепи Мицев 9’ 19’ 38’
ЈСП: Марјан србиновски 4’ 10’ 27’ 37’ Љупчо Павловиќ 2’ Даниел Антовски 11’ 33’ Сабит Хусеини 40’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Гранит и ЈСП, воведните минути во натпреварот најавија фикасно полувреме во кое веќе во 4та минута екипата на ЈСП имаше водство од 1-2. По овие воведни минути опадна темпото и играта главно се одвиваше на средината на теренот, каде играчите со повремени соло акции се обидуваа да направат нешто повеќе. До крајот на полувремето екипата на ЈСп имаше повеќе од играта и супеа да го добие ова полувреме со резултат од 3-4. На стартот од второто полувреме екипата на Гранит успеа да постигне погодок со кој го израмни резултатот, по што следуваше жестока борба по целиот терен екипите наизменично се менуваа во водството за во 33та минута да биде повторно егал по што влековме во неизвесна завршница. Во таквата неизвесна завршница поуспешна беше екипата на Гранит која го дови овој натпревар со резултат од 9-8.