Во електричното дерби ЕВН поуспешни од МЕПСО

ЕВН 7-2(2-1) МЕПСО

ЕВН: Вилијам Митев 22′ Виктор Валканчев 17′ 24′ 38′ 39′ Наумче Балдаковски 5′ 30′
МЕПСО: Александар Јакимовски 8′ 32′

Интересно прво полувреме одиграа екипите на ЕВН и МЕПСО, уште на самиот старт двете екипи започнаа со офанзивна игра што резултираше со два погодоци во раната фаза. Прва до водство дојде екипата на ЕВН во 8та минута преку Бадаловски, неколку минути подоцна МЕПСО одговори преку Јакимовски за 1-1. До крајот на полувремето екипата на ЕВН успеа реализира за водство од 2-1 со кои се замина на полувремето. Во второто полувреме екипата на МЕПСО со сите сили се обидуваше да дојде до израмнување, но екипата на ЕВН одлично ја постави својата игра и преку контра напади од минута во минута го зголемуваше своето водство за конечна победа од високи 7-2.