Окта и Пекабеско одиграа израмнет натпревар

ОКТА 5-5(2-1) Пекабеско

Окта:Драганче Стојановски 25’ 30’ Драганчо Ѓорѓиевски 9’ Живко Котевски 2’ Александар Јовчевски 23’
Пекабеско: Бобан Вујиќ 40’ Александар Арсиќ 7’ Марко Ѓоргиевски 16’ Стефче Стојановски 33’ 34’

Во првото полувреме екипата на Окта во раната фаза од натпреварот успеа да постигне гол со што најави добра игра во дуелот со Пекабеско. Екипата на Пекабеско успеа да дојде до израмнување но екипата на Окта имаше одговор за водство од 2-1 резултат со кој се отиде на полувремето. Во раната фаза од второто полувреме екипата на Окта со одлична игра и перфектна реализација успеа резултатски да се одлепи, по што екипата на Пекабеско во своите редови внесе голман играч, тактичка измена која вроди со плод со што успеа да го израмни на 5-5 резултат со кој заврши натпреварот.