Рамстор со Арслан на голот до победа над Гранит

Рамстор 9-3(5-2) Гранит

Рамстор: Ибрахим Бекир 12’ 23’ Ведат Арслан 16’ Енгин Мемеди 16’ Михрем Мемед 18’ 31’ 31’ Фуркан Муртезан 19’ 38’
Гранит: Стефан Тевдовски 9’ 35’ Сашо Каровски – Џуме 17’

Динамично прво полувреме во висок ритам на игра ни прикажаа екипите на Рамстор и Гранит, прва до водство дојде екипата на Гранит во 9та минута со голот на Тевдовски. По ова екипата на Рамстор се префрли на противничка половина и за само неколку минути поточно, во 12та минута успеа да го израмни резултатот на 1-1. Ова изеначување и даде дополнителен мотив на екипата на Рамстор која до полувремето успеа да направи одлична серија па на паузата заминаа со предност од 5-2. Во второто полувреме екипата на Гранит со сите сили се обиде да ја намали разликата од полувремето, но Рамстор на голот го имаше одличниот Ведат Арслан кој со своите интервенции не дозволи на Гранит резултатски да се доближи. Во остатокот на полувремето екипата на Рамстор прикажа одлична игра и од минута во минута ја зголемуваше предноста за конечна победа од 9-3.