Систина со одлично второ полувреме до реми во дуелот со ЈСП

Аџибадем Систина 7-7(1-2) ЈСП

Аџибадем Систина:Ивица Петровски 28’ Горан Манов 13’ Кристијан Димковски 23’ 34’ 34’ Мирослав Неделковски 29’ Бошковски Златко 36’
ЈСП: Даниел Антовски 2’ 9’ 12’ 27’ 29’ Гоце Крстевски 12’ 26’

Одличен старт на екипата на ЈСП во дуелот со екипита на Систина,екипата на Јсп со гол во 2та минута го отвори резултатот.По ова следуваше притисок од екипата на Систина кон голот на Јсп, но екипата на Јсп одлично ја постави својата одбрана,а преку контранапади ја казнуваше еккипата на Систина.Првото полувреме и припадна на екипата на ЈСП со резултат 1-4.Во второто полувреме екипата на Систина со сите сили се обидуваше да постигне погодок и да фати резултатски приклучок во што и успеа, а како се ближеше крајот на натпреварот полека го топеше водството на ЈСП. Во последните минути од натпреварот екипата на Систина успеа да го израмни резултатот и да им земе бод на екипата на ЈСП. Натпреварот заврши со 7-7