Телеком со сигурна игра до победа над Искрател Груп

Искрател Груп 3-6(2-3) Македонски Телеком

Искрател Груп: Дарко Видиниќ 27’ Ратко Иванов 20’ Роберто Гаврилов 20’
Македонски Телеком: Агрон Пацоли 18’ Михајло Лазарески 29’ Роберто Попоски 36’ Стефан Наскоски 11’ Даниел Анчевски 1’ 34’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Искрател Груп и Македонски Телеком, двете екипи го започнаа натпреварот со отворена игра и се редеа шанси и на двете страни. Екипата на Телеком уште на стартот успеа да постигне погодок и да го отвори резултатот. По оваа негатива екипата на Искрател успеа да креира неколку одлични шанси за погодок но имаше слаба реализација, а тоа успеа да го кази екипата на Телеком со погодок во 11та минута и водство од 0-2. До крајот на полувремето екипата на Телеком имаше повеќе од играта па го доби полувремето со . Во второто полувреме екипата на Искрател се обидуваше со чести ротации на играчи да ја пронајде својата игра и да го намали водството од полувремето. Но екипата на Телеком со одлична игра во одбраната не дозволи изненадување и го доби овој натпревар со резултат од 3-6.