Уника со одлично второ полувреме до победа над Аџибадем Систина

Аџибадем Систина 5-11(3-3) Уника

Аџибадем Систина: Горан манов 6’ Кристијан Димковски 1’ 26’ Никола Малјановски 8’ 29’
Уника: Арбен нухиу 17’ 35’ Бенјамин Граинца 11’ 39’ Тимотеј Нешовски 18’ 21’ Васко Кокаланов 26’ 27’ 33’ Шабан Чупи 31’ 40’

Фуриозен почеток на екипата на Аџибадем Систина во дуелот со Уника, екипата на Систина своите први три шански успеа да ги претвори во погодоци за солидно водство од 3-0 до 8та минута. Екипата на Уника со голман играч во фаза на напад се обидуваше да створи вишок и да го намали високот водство на екипата на Систина. До крајот на полувремето екипата на Уника успеа да го израмни резултатот и на паузата да замине со 3-3. Во второто полувреме видовме едно ново лице на екипата на Уника која со агресивна игра успеваше да креира многу шанси за погодок што се одрази на конечниот резултат и висока разлика од 5-11.