Уни Банка со одлично второ полувреме до победа над Гранит

Уни Банка 5-3(2-2) Гранит

Уни Банка: Ангел Петков 11’ Ѓорѓи Пецевски 12’ Ненад Саздовски 25’ 30’ Марко Ташков 38’
Гранит: Николче Глигуровски 1’ Александар Димитриевски 19’ Саше Каровски 39’

Израмнето прво полувреме одиграа екипите на Уни Банка и Гранит, екипата на Гранит со погодок во првата минута одлично го отвори овој натпревар. По ова екипата на Уни Банка започна со силен притисок кон противничкиот гол со цел да дојде до израмнување, а тоа им успеа во 11та минута со голот на Петков за 1-1. Во следната минута екипата на Уни Банка успеа да реализира еден контра напад за целосен пресврт и водство од 2-1. И кога се очекуваше дека на полувреме екипата на Уни Банка ќе замине со предност, голманот на Гранит со одличен погодок донесе израмнување на 2-2 резултат со кој се замина на полувреме. Во второто полувреме екипата на Уни Банка влезе многу мотивирана и уште на самиот старт успеа да постигне погодок за повторно водство во натпреварот. Екипата на Гранит со чести ротации на играчи се обидуваше да ја пронајде својата игра но екипата на Уни Банка доста умешно преку контра напади успеваше да ги казни. На крајот овој натревар го доби екипата на Уни Банка со 5-3.