А1 со одлично второ полувреме до победа над Сава Осигурување

Сава Осигурување 3-6(3-2) А1

Сава Осигурување: Коста Глигуровски 11’ 20’ Данило Апостоловски 12’
А1: Мартин Ангеловски 31’ Мартин Тодоровски 15’ 18’ Иле Никодиновски 28’ 34’ Ненад Богдановиќ 38’

Првиот дел од полувремето во дуелот помеѓу Сава Осигурување и А1 одмина во мирен ритам без многу шанси за погодок на двете страни. Како одминуваше времето екипата на Сава Осигурување го засили темпото на игра и започна со напаѓачки стил на игра што вроди со плод со два погодоци едно по друго во 11та и 12та минута за водство од 2-0. По оваа негатива екипата на А1 започна со агресивна игра и тргна по израмнување, ова вроди со плод во 15та и 18та минута со двата гола на Тодоровски за израмнување на 2-2. До крајот на полувремето екипата на Сава осигурување успеа да постигне погодок и повторно да го превземе водството на 3-2 резултат со кој се замина на паузата. Во второто полувреме видовме една сосема нова екипа на А1, уште на самиот старт започнаа агресивно да напаѓаат кон голот на Сава Осигурување. Во 28та минута од натпреварот екипата на А1 успеа да постигне погодок за израмнување што и даде дополнителен мотив уште пожестоко да тргне кон противничкиот гол. Последните минути од натпреварот екипата на А1 успеа сите свои шанси да ги претвори во погодоци и на крајот да извојува сигурна победа од 3-6.