Ван Хоол со одлично второ полувреме до победа над ТАВ

ТАВ 1-4(1-2) Ван Хоол

ТАВ: Тодорче Наковски 2’
Ван Хоол: Антонио Петровски 26’ 31’ Филип Белчовски 3’ 20’

Возбудливо прво полувреме одиграа екипите на ТАВ и Ван Хоол, прва до водство дојде екипата на ТАВ со погодокот на Насковски во 2та минута. Следуваше брз одговор на екипата на Ван Хоол со голот на Велчовски за израмнување на резултатот. По овие воведни погодоци следуваше вистинска бркотница на теренот со многу шанси за погодок и на двете страни, екипата на Ван Хоол имаше шанса преку пенал во 14та минута да дојде до водство но голманот на ТАВ успеа да го сочува својот гол. До крајот на полувремето екипата на Ван Хоол искористи грешка во одбраната на ТАВ па на полувремето замина со предност од 1-2. Во второто полувреме видовме една нова слика кај екипата на Ван Хоол која со многу посигурна игра во фаза на одбрана и напад успеваше да ја контролира играта а со тоа дојде и резултатот. Ова второ полувреме голманот Петровски со два одлични погодоци ја осигура победата на Ван Хоол со резултат од 1-4.