Во израмнет натпревар Макпетрол и ЈСП ги поделија бодовите

Макпетрол 1-1(0-0) ЈСП

Макпетрол:Мишо Ѓоргиевски 25’
ЈСП: Љупчо Павловиќ 24’

Израмнето прво полувреме одиграа екипите на Макпетрол и ЈСП, во ова полувреме и двете екипи имаа свои одлични периоди на игра во кои создаваа шанси за погодок но покажаа и слаба реализација. Во ова полувреме треба да се напомене и одличната партија на двајцата голмани кои имаа одлични интервенции и ги сочуваа своите мрежи мирни до полувремето. Во второто полувреме двете екипи ни приредија одличен фудбал, високо темпо на игра и жестока борба по целиот терен. Екипата на ЈСП во 24та минута преку голот на Павловиќ го отвори резултатот на 0-1, по ова екипата на Макпетрол за само една минута одговори со голот на Ѓоргиевски израмнување на 1-1. До крајот на натпреварот двете екипи со сите сили се обидуваа да постигнат погодок и да го освојат целиот плен но не успеаа во таа намера и се задоволија со поделба на бодовите. Натпреварот заврши со резултат од 1-1.