Во неизвесен натпревар L.C. Waikiki го совлада ЕЛЕМ

ЕЛЕМ 6-7(3-4) L.C. Waikiki

ЕЛЕМ: Златко Станковски 4′ 20′ 21′ Петар Василевски 8′ 37′ Ивица Апостоловски 33′
L.C.Waikiki: Џенгис Аџмед 29′ Едит Салковиќ 3′ Енес Ариф 14′ 15′ 38′ Шефкет 14′ Стефан Стефановски 36′

Екипата на L.C.Waikiki одлично го започна дуелот со екипата на ЕЛЕМ со рано водство во третата минута, но екипата на ЕЛЕМ спреми брз одговор и веќе во наредната минута израмни на 1-1. Овие два рано постигнати погодоци навестија ефикасно полувреме во кое и двете екипи наизменично се менуваа во водството. Во таквата отворена игра со многу шанси на двете страни поумешна беше екипата на L.C.Waikiki, па ова полувреме го доби во своја корист со резултат од 3-4. На стартот од второто полувреме екипата на ЕЛЕМ преку денес расположениот Станковски успеа да го израмни резултатот на 4-4. Остатоткот од полувремето помина во динамично темпо на игра со многу шанси за гол на двете страни, во таквата отворена игра завршницата од мечот и припадна на екипата на L.C.Waikiki која го доби овој натпревар со 6-7.