Во фер-плеј натпревар Макпетрол ја совлада Пивара Скопје

Макпетрол 12-1(4-0) Пивара Скопје

Макпетрол: Мишо Ѓоргиоски 2’ 13’ 27’ 36’ 38’ 38’ 40’ Марко Костенцовски 28’ Никола Секуловски 1’ 37’ 37’ Баже Тодоровски 9’
Пивара Скопје: Делчо Кировски 24’

Екипата на Пивара Скопје во дуелот со Макпетрол влезе со скратен состав и без измени на клупата, ова го искористи екипата на Макпетрол за со високо темпо на игра го започне овој натпревар и уште во почетните минути од полувремето да со два брзи погодоци да дојде до предност од 0-2. Екипата на Пивара Скопје преку контра напади и удари од далечина се обидуваше резултатски да се врати во натпреварот но Макпетрол одлично ја постави играта во одбраната го зголемуваше водството па на полувремето замина со предност од 4-0. Во второто полувреме екипата на Пивара се обидуваше да се врати во натпреварт но се по воочлива беше кратката клупа па имаше пад во темпото на игра што Макпетрол вешто го користеше со чести ротации и високо темпо на игра да го преточи во погодоци и на крајот да слави со убедливи 12-1.