Гранит со одлично второ полувреме до победа над Аџибадем Систина

Гранит 11-7(4-4) Аџибадем Систина

Гранит: Дарко Петровски 40’ Дарко Стојановски 12’ 23’ 34’ 35’ Сашо Каровски – Џуме 17’ Пепи Мицев 4’ 35’ 37’ 39’ Ристе Бошев 4’
Аџибадем Систина: Горан Манов 6’ Далибор Дамјановски 28’ 40’ Кристијан Димковски 12’ 14’ 33’ Мирослав Неделковски 1’

Ефикасно прво полувреме ни приредија екипите на Гранит и Аџибадем Систина, екипата на Систина одлично го отвори овој натпревар со гол во првата минута по ова следуваше брз одговор на екипата на Гранит кои во 4та минута успеаа да направат целосен пресврт. До крајот на полувремето беше вистинска бркотница по теренот во која екипите наизменично се менуваа во водството за на крајот да се замине со 4-4 на паузата. На стартот од вториот дел екипата на гранит успеа да постигне погодок и да го превземе водството, по ова екипата на Систина се доведе до ситуација да брка резултат па мораше да фрли се на една една карта и да тргне со сите сили во напад. Систина успеа во 28та минута да го израмни резултатот, но по ова следуваше одличен период на екипата на Гранит во кој успеа да го превземе водството и да створи солидна разлика која ја зачува до крајот на натпреварот за победа од 11-7