Екипите на Еуро Табак и Алкалоид ги поделија бодовите

Еуро Табак 4-4(2-2) Алкалоид

Еуро Табак: Никола Зафировски 5’ 17’ Дејан Младеновски 29’ Дејан Јанковски 31’
Алкалоид: Стефан Димовски 2’ 21’ Оливер Христовски 7’ Денис Салковски 37’

Одличен почеток за екипата на Алкалоид која уште на самиот старт во втората минута преку Димовски успеа да го отвори резултатот. Овој брз погодок навестуваше отворена игра со многу шанси и на двете страни. Екипата на Еуро Табак брзо успеа да се врати од овој шок и во 5та минута да погоди за израмнување. До крајот на полувремето екипата на Алкалоид имаше повеќе од играта но екипата на Еуро Табак успеа да искористи грешка во одбраната и да го изедначи резултатот на 2-2. Во второто полувреме двете екипи приредије одличен фудбал, исполнет со многу атрактивни потези и прекрасни голови. Екипата на Алкалоид на стартот на полувремето успеа да го превземе водството по одличниот гол на Димовски, сепак екипата на Еуро Табак се покажа како екипа со цврст карактер и успеа резултатски да се врати во игра и во 31та минута да направи целосен резултатски пресврт. Екипата на Алкалоид последните минути ги одигра со голман играч фрлајќи се на една карта и во 37та минута успеа да дојде до израмнување. На крајот натпреварот заврши со делба на бодовите со резултат од 4-4.