Еуро Табак под тренерската палка на Буцевски до победа над МЕПСО

Еуро Табак 13-4(6-1) МЕПСО

Еуро Табак: Дејан Јанковски 9’ 15’ 16’ 20’ 27’ 33’ Мартин Ливрински 7’ 29’ 29’ 39’ 40’ Бојан Марковски 20’
МЕПСО: Диме Рошковски 5’ 33’ 38’ Тони Честојнов 34’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Еуро Табак и МЕПСО, прва во водство дојде екипата на МЕПСО во 5та минута со погодокот на Рошковски. По ова екипата на Еуро Табак се префрли на противничко поле и вршеше притисок кон противничкиот гол па успеа за само неколку минути да направи целосен резултатски пресврт. До крајот на полувремето двете екипи играа отворен фудбал со многу шанси за гол, во ваквата игра поуспешна беше екипата на Еуро Табак која го доби полувремето со резултат од 6-1. На стартот од второто полувреме екипата на МЕПСО со сите сили се обидуваше да дојде до израмнување, но екипата на Еуро Табак не дозволи изненадување а преку брзи контра напади од минута во минута успеваше да ја казни екипата на МЕПСО и на крајот да го добие овој натпревар со убедливи 13-4.