Еуро Табак преку Ливрински до победа над ВИП

Еуро Табак 4-2(1-1) Вип

Еуро Табак: Мартин Ливрински 16’ 24’ 36’ Дејна Јанковски 31’
Вип: Ненад Богдановиќ 15’ Васко Дојчинов 26’

Крајно израмнето прво полувреме одиграа екипите на Еуро Табак и ВИП, и на двете страни се играше цврс фудбал на ивица на фаул. Одбраната на двете екипи им беше во преден план и беа максимално сконцентрирани на неа. Двете екипи успеа да постигнат по еден гол и со израмнет резултат да заминат на паузата. Во второто полувреме екипата на Еуро Табак ги поврза своите редови во нападот и со колективна игра успеа да направи резултатска предност од 2 погодоци која беше недостижна за екипата на ВИП. Мора да напоменеме Ливрински имаше своја вечер и беше еден од најзаслужните за победата на Еуро Табак од 4-2.