Лукоил сигурни во дуелот со Атлантик Груп

Атлантик Груп 3-7(2-5) Лукоил

Атлантик Груп: Благојче Јовчевски 20’ Бојан Петковски 20’ Кристијан Филиповски 36’
Лукоил: Горан Стојанов 32’ 36’ Иван Стојчев 1’ 20’ Петар Лефков 7’ 8’ Димитар Иванов 19’ 38’

Со најбрзиот гол во оваа сезона екипата на Лукоил преку Лефков го отвори натпреварот со Атлантик Груп. Лефков стрелаше и во деветтата секуна од полувремето успеа да реализира, по ова рано водство имаше пад на концентрацијата кај Атлантик Груп што Лукоил вешто го искорисит за зголемување на предноста во 7та и 8та минута со два погодоци на Лефков. Екипата на Атлантик Груп се обидуваше со брзи контра напади да се врати во натпреварот и постигна гол во завршницата на полувремето, но Лукоил не дозволи намалување на разликата и со предност од 2-5 замина на паузата. Во второто полувреме екипата на Лукоил продолжи со одлична игра и ја имаше контролата врз играта и резултатот. Екипата на Атлантик Груп не успеваше да најде решение за денес расположената екипа на Лукоил која денеска славеше со убедливи 3-7.