Лукоил убедливи во дуелот со Маркарт

Лукоил 10-2(5-1) Маркарт

Лукоил: Марјан Цветковски 24’ Љупчо Апостоловски 32’ Гоце Мојсоски 19’ 22’ Анѓелчо Арсов 12’ Мартин Алаѓозовски 3’ 14’ 26’ 29’ Антонио Фенов 17’

Маркарт:Алмир Адиловиќ 16’ Тоше Трајковски 32’

Одличен старт за екипата на Лукоил во дуелот со Маркарт, веќе во третата минута екипата на Лукоил успеа да го отвори резултатот за водство од 1-0. По ова почетно водство екипата на Лукоил продолжи со агресивна игра и жестоки напади кон голот на Маркарт па веќе кон средината на полувремето се стекнаа со високо водство. Екипата на Маркарт со чести ротации на играчи се обидуваше да и парира на екипата на Лукоил, но ова полувреме во целост припадна на Лукоил со резултат од 5-1. Во второто полувреме екипата на Маркарт фрли се на една карта и тргна по израмнување, но таквата отворена игра ги направи ранливи во одбраната што Лукоил од минута во минута го казнуваше за на крајот да слави со убедливи 10-2.