Макпетрол со пеколно второ полувреме до победа над Еуро Табак

Макпетрол 7-4(1-1) Еуро Табак

Макпетрол: Мишо Ѓоргиевски 7’ 22’ 29’ 35’ 39’ Александар Мишевски 24’ Марко Костенцовски 27’
Еуро Табак: Дејан Јанковски 20’ Мартин Ливрински 31’ Бојан Марковски 33’ 35’

Возбудливо прво полувреме со многу борба на секоја педа од теренот ни прикажаа екипите на Макпетрол и Еуро Табак. Екипата на Макпетрол беше таа која ја превзеде иницијативата и започна со силен притисок што им донесе предност во 7та минута со голот на Ѓоргиевски. По оваа негатива екипата на Еуро Табак се префрли на противничко поле и тргна по израмнување, тие успеаа да креираат неколку одлични шанси па во последната минута од полувремето со прекрасниот погодок на Јанкоски успеаа да дојдат до израмнување и резултат од 1-1 со кој се замина на паузата. Во второто полувреме екипата на Макпетрол вршеше жесток притисок кон голот на екипата на Еуро Табак што резултираше со два погодоци за краток преиод и водство од 3-1. До крајот на натпреварот екипата на Еуро Табак се обидуваше да фати резултатски приклучок но екипата на Макпетрол одлично ја постави својата игра во одбраната и преку контра напади успеваше да ги казнува и на крајот да извојува победа од 7-4.