Матрикс убедлив во дуелот со Искрател Груп

Матрикс 12-1(4-1) Искрател Груп

Матрикс: Дарко Цветковски 3’ Антонио Богдановски 5’ 18’ 22’ 24’ Петре Даиловски 11’ 26‘ 38’ Ивица Алампиоски 32’ Дејан Нишиќ 29’
Искрател Груп: Роберто Гаврилов 13’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Матрикс и Искрател Груп, екипата на Матрикс уште на самиот старт ја вревзема иницијативата што резултираше со рано водство уште во 3та минута. Во средината на полувремето екипата на Матрикс стекна солидна предност која до крајот на полувремето преку контра напади ја зголемуваше за на крајот да изнесува 4-1. Во второто полувреме екипата на Искрател груп тргна напаѓачки и со сите сили се обидуваше резултатски да се врати во игра, таквата отворена игра остави празнини во одбраната кои што екипата на Матрикс ги казнуваше по што дојде до победа од 12-1.