Сава Осигурување преку контра напади до победа над ЕВН

Сава Осигурување 9-3(3-2) ЕВН

Сава Осигурување: Андреј Китановски 31’ 34’ 36’ 40’ Трајче Илиевски 4’ 24’ 33’ Јовица Марковски 10’ 20’
ЕВН: Наумче Бадаловски 40’ Ајет Новобрдарија 3’ 17’

Интересно прво полувреме одиграа екипите на Сава Осигурување и ЕВН, уште на самиот старт двете екипи започнаа со отворена игра што донесе многу шанси и на двете страни. Прва до водство дојде екипата на ЕВН во 3та минута со голот на Новобрдарија, веќе следната минута екипата на Сава Осигурвање успеа да постигне погодок за израмнување преку Илиевски. До крајот на полувремето екипата на Сава Осигурување имаше повеќе од играта и го доби ова полувреме со предност од 3-2. Во второто полувреме екипата на ЕВН ја превзема иницијативата и се префрли на протиничко поле вршејќи притисок кон голот на екипата на Сава Осигурување, но екипата на Сава Осигурување одлично ја постави својата игра во одбраната и преку контра напади ја казнуваше екипата на ЕВН за на крајот да го добие овој натпревар со убедливи 9-3.