Тимотеј Нешовски ја предводеше Уника до победа над МЕСПО

Уника 6-3(3-1) МЕПСО

Уника: Тимотеј Нешовски 16’ 20’ 40’ Бенјамин Граинца 10’ 28’ Даниел Стојковски 23’
МЕПСО: Гоце Димоски 1’ Борис Трајковски 35’ Александар Боцевски 31’

Екипата на МЕПСО уште во првата минута од натпреварот дојде до водство од 1-0 со што ја изненади екипата на Уника. По ова рано водство екипата на Уника преку Граинца успеа да израмни на 1-1, по што следеше егал натпревар. Во самиот финиш од првото полувреме Уника со два погодоци на Нешовски резултатски се одвои на 3-1. Во второт полувреме екипата на МЕПСО се обидуваше да фати резултатски приклучок но Уника со константо добра игра не го дозволуваше тоа и стигна до победа на овој натпревар од 5-3.