Уника со предноста од првото полувреме обезбеди победа

Уни Банка 3-4(2-4) Уника

Уни Банка: Владислав Хаџидинев 16′ Марко Ташков 17′ Александар Кузинаков 31′
Уника: Бенјамин Граинца 3′ 16′ 18′ Бесими Хухиу 20′

Возбудливо прво полувреме одиграа екипите на Уни Банка и Уника, во првата фаза екипата на Уника која имаше повеќе од играта успеа во 8та минута да го отвори резултатот на 1-0. Кон средината на полувремето екипата на Уника искористи грешка во одбраната на Уни Банка и го зголеми водството на 2-0. Сепак екипата на Уни Банка не се предаваше и во 16 минута со одличен погодок на Хаџидинев успеа резултатски да се врати во игра, минута подоцна преку Ташков за 2-2. Екипата на Уника преку расположениот Граинца а потоа Нухиу во последната минута успеа да го врати водството за 4 -2 на полувремето. Во второто полувреме екипата на Уни Банка фрли се на една карта и со сите сили тргна во нападот успеаа да постигнат погодок резултатски да се вратат во игра и да го направат остатокот од натпреварот неизвесен. Сепак екипата наУника искусно успеа да го приведе мечот до крај иако последните две минути играа со играч помалце. Натпреварот заврши со резултат од 3-4.